20 rokov bezprašného brúsenia

Už dvadsať rokov zostáva spoločnosť Mirka, ktorá je v Českej a Slovenskej republike zastúpená spoločnosťou Servind, na poprednom mieste v oblasti bezprašného brúsenia, a to vďaka vynálezu, ktorý spôsobil revolúciu na pracoviskách po celom svete. Vývojom brusiva, pri ktorom má nosič štruktúru sieťky namiesto konvenčného papierového podkladu, bolo možné dosiahnuť extrémne účinné odsávanie prachu z povrchu, čím bolo zaistené zlepšenie finálnej kvality povrchu, ako aj eliminovanie prachu na pracovisku. Nové brusivo vo fínskej Mirke pomenovali jednoducho: Abranet®.

Patentovaná technológia brusiva zaisťuje, že žiadna prachová častica sa nedostane ďalej ako 0,5 mm od otvoru po odsávanie. To znamená, že brúsne zrná si môžu udržať svoj brúsny výkon a výsledný prach je bezpečne odstránený. Abranet je vysoko odolný voči prachovým čiastočkám a zanášaniu, čím si zachováva dlhšiu životnosť a dobré brúsne vlastnosti. Brusivo Abranet najlepšie funguje v kombinácii s prvotriednymi ergonomickými brúskami a výkonnými vysávačmi Mirka. Vďaka veľkému rozhsahu portfólia a rôznych stupňov hrubosti brusiva možno dosiahnuť vynikajúce výsledky na akomkoľvek brúsnom povrchu.

„Brusivo Abranet je produktom skutočnej fínskej vynaliezavosti a schopnosti ísť ďalej za hranice bežného myslenia. To, čo začalo pôvodne laboratórnym experimentom sa rýchle osvedčilo a stalo sa tak dokonalým príkladom, ako v spoločnosti Mirka pracujeme na inovácii produktov“, hovorí Hans Hede, vývojový inžinier a jeden z „otcov“ Abranetu. 

Dnes o 20 rokov neskoršie je bezprašné brúsenie široko akceptované ako priemyselný štandard a veľa zákazníkov i konkurentov malo možnosť sa zoznámiť a denne pracuje s výhodami jedinečného brusiva. Originálne brusivo Mirka Abranet a jeho patentovaná technológia pochádzajú z továrne Mirka vo finskom Jeppo, kde všetko začalo.

Inžinieri spoločnosti Mirka však neustávajú vo vývoji a vylepšovaní produktov a tešia sa na veľa ďalších desaťročí bezprašného a zdraviu chrániaceho pracovného prostredia.

Viac informácií o fungovaní produktov môžete nájsť tu.

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# ## # #  # # #

Nahoru