Antibakteriálny UNA-PUR lak DE 55x-AB

Nový antibakteriálny lak od nemeckej firmy Hesse Lignal je skvelou voľbou povrchovej úpravy nábytku a častí interiéru. Jeho široké využitie a priehľadnosť z neho robia optimálnu poslednú ochrannú vrstvu na každom povrchu, ktorý je vystavený častému ľudskému dotyku alebo kontaktu s potravinami.

Základný lak je rozšírený o antibakteriálnu prísadu, kde funkčnú vlastnosť zaisťujú nanočastice striebra. Tie sa viažu na proteíny mikroorganizmov a zamedzujú tak ich správnej funkcii. To vedie k rozkladu a k znižovaniu počtu živých baktérií bežne sa vyskytujúcich na každom povrchu.

Antibakteriálna látka umožňuje výrobu povrchových náterov so zlepšenými hygienickými vlastnosťami. Lak je tak vhodný na použitie v prostredí s dôrazom na zvýšenú hygienu a všade, kde sa pohybuje viac ľudí, ako sú napríklad nemocnice, reštaurácie, školy, škôlky, recepcie, predajne, verejné priestory, ale i kuchyne a mnohé ďalšie.

Povrch antibakteriálneho laku preukazuje veľmi jasnú antimikrobiálnu aktivitu (ničenie a pozastavenie rastu počtu mikróbov), dôkazom je certifikát z testovania podľa normy JAPANESE INDUSTRIAL STANDARD JIS Z 2801:2000, skúšobná správa Ofi, č. 305.826/2. Lak je odolný voči slinám, potu a chemikáliám. Receptúra neobsahuje jedovaté ťažké kovy, ftalátové zmäkčovadlá, formaldehyd, ani prchavé organické halogénové zlúčeniny. Je tak bezpečný pre použitie i na detských hračkách. Výsledky testov a certifikáty je možné si vyžiadať.

V prípade záujmu o takto ošetrený nábytok je možné sa obrátiť na výrobcu nábytku a dekoru a zažiadať o povrchovú úpravu antibakteriálnym lakom Hesse Lignal DE 55X-AB, ktorý na český a slovenský trh dodáva spoločnosť SERVIND s.r.o.

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# ## # #  # # #

Nahoru