Elektrické náradie Mirka, už celé desaťročie bez prerušenia

Spoločnosť Mirka, popredný fínsky výrobca a dodávateľ brúsnych riešení, ktorá je v Českej a Slovenskej republike zastúpená našou spoločnosťou, práve oslavuje desať rokov od vzniku divízie zameranej na vývoj elektrického náradia. Ergonomické a ľahko ovládateľné elektrické náradie Mirka, ktoré získalo mnohé ocenenia, sú v súčasnej dobe jedným z najpredávanejších produktov a ľudia, ktorí sa podieľajú na jeho vývoji a zlepšovaní sú na svoju prácu náležito hrdí.

Prvá elektrická brúska Mirka, Mirka® CEROS, bola uvedená na trh už v roku 2009. Až následne, keď spoločnosť Mirka zaznamenala úspech na trhu profesionálneho elektrického náradia, dospela k rozhodnutiu založiť špecializovanú divíziu zameranú na proces a jeho inovácie.

Caj Nordström, manažér vývoja náradia, hovorí: „Po celú dobu mojej kariéry bol vývoj nových vecí a práca s novými technológiami vždy mojou vášňou.“ Vzhľadom k tomu, že pán Nordström bol od samého začiatku ústrednou postavou vo vývoji elektrického náradia Mirka, nie je preto prekvapením, že celá divízia bola sústredená okolo neho.

"Mirka je známa výrobou brusív, ale čo sa brúsenia týka, je brusivo len časťou celkového obrazu. Samozrejme k brusivu sa najlepšie hodí naše náradie, ktoré bolo preň špeciálne navrhnuté, aby spoločne poskytovali ten najlepší možný výsledok, “hovorí Caj Nordström. "Naši inžinieri nie sú len teoretici, ale sami radi používajú naše náradie v praxi."

Caj Nordström zostáva pokorný ohľadom získaných ocenení Red Dot, ktoré si náradie ako Mirka® DEROS a Mirka® LEROS vyslúžili. "Získanie prvého ocenenia nás utvrdilo, že sme vytvorili správny dizajn. Samozrejme najdôležitejšia je spätná väzba, ktorá pochádza od koncových zákazníkov, ktorí s našim elektrickým náradím pracujú každý deň. Náradie musí užívateľovi vždy dokonale vyhovovať.“

A aká bude budúcnosť elektrického náradia Mirka? "Prinesieme ďalšie nové produkty!" odpovedá pán Nordström. Toto je len skvelý začiatok a práca musí pokračovať.

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# ## # #  # # #

Nahoru