Laky na vodnej báze

Laky na vodnej báze od firmy Hesse sú pripravené tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Základnými materiálmi sú akryláty a polyuretánové akryláty rozpustené vo vode. Oblasti použitia sú celkové interiéry, ktoré sa napríklad používajú pre obývací alebo detský nábytok. Materiály sa používajú aj na schody, kde spĺňajú prísnu nemeckú smernicu Decopaint.

Pri zohľadnení špecifických vlastností je možné s vodným lakom uskutočniť takmer všetko, čo sa dá dosiahnuť s polyuretánovými lakmi. Vedľa jednokomponentných systémov sú k dispozícii aj dvojkomponentné systémy (Hesse Hydro-PUR-systémy), ktoré majú podobné vlastnosti ako bežné rozpúšťadlové PUR laky a UV laky na vodnej báze.

Laky na vodnej báze ponúkajú oproti bežným rozpúšťadlovým lakom mnohé výhody. Podstatne menší zápach, obsahujú len minimálne alebo žiadne množstvo organických rozpúšťadiel, dobrú svetlostálosť, nie je potrebné špeciálne čistiace riedidlá, laky v tekutom stave sú nehorľavé. Laky na vodnej báze majú ale i ďalšie výhody, ktoré oceníte napríklad pri manipulácii, skladovaní alebo doprave.

# ## # #  # # #

Nahoru