Praktické riešenie pre dezinfikovanie povrchov

Počiatočné hektické obdobie dopytov po akejkoľvek dezinfekcii máme dúfajme za nami a prichádza čas zamerať sa na praktickejšie a ekonomickejšie riešenie pre dezinfikovanie pracovísk v  priemyselných výrobách, predávaných automobilov v  autoopravárenstve, udržiavanie čistoty v zdravotníctve, v kanceláriách, verejných ubytovacích priestoroch alebo v potravinárskom priemysle a pohostinstvách.

Použitie samotnej dezinfekcie je náročné na aplikáciu a na niektoré povrchy môže dokonca pôsobiť agresívne, s tým že v niektorých prípadoch hrozí i riziko ich poškodenia. Francúzska spoločnosť Gekatex sa špecializuje na čistiace utierky a ďalšie príslušenstvo súvisiace s čistením a odmasťovaním povrchov. V Slovenskej a Českej republike je výhradne zastúpená spoločnosťou Servind, ktorá na domáci trh prináša práve v týchto dňoch zaujímavé a praktické riešenie pre dezinfikovanie povrchov.

Mäkké impregnované utierky sú už vo výrobe napustené roztokom isopropylalkoholu a demineralizovanej vody v pomere, ktorý zaisťuje bezpečné použitie. To všetko pri zachovaní optimálnej účinnosti. Jedinečná formulácia účinných látok je ideálna pre dezinfekciu a odmasťovanie rôznych povrchov, kedy je vďaka obsahu demineralizovanej vody dosiahnutý rýchlejší prienik ochrannou membránou vírov a baktérií a tým aj ich efektívnejšia likvidácia. Utierky sú uložené do opakovateľne uzavierateľného obalu, ktorý ich chráni pred znečistením a pred vysychaním dezinfekčného prostriedku.

Na trhu existujú ďalšie riešenia, kedy je utierka dodávaná vo vedre alebo v ochrannom obale. Tieto utierky ale pred ich použitím je potrebné zaliať dezinfekčným či odmasťovacím roztokom. V prípade utierok od spoločnosti Gekatex je napustenie utierok realizované už priamo na výrobnej linke. Operátorom, ktorí ju používajú následne na svojich pracoviskách, tak odpadá príprava, kedy sú nutení zbytočne dýchať výpary z dezinfekčných a odmasťovacích roztokov, a ešte k tomu ich zdržiava pri ich pracovnej činnosti. V samotnej výrobe je utierka napustená prostriedkom omnoho rovnomernejšie, tým je zabránené nadmernému plytvaniu chemickými materiálmi. Vďaka rovnomernej impregnácii je fungovanie utierky pri jej samotnej aplikácii omnoho efektívnejšie.

Ako už bolo spomenuté, utierky sú ponúkané v opakovateľne uzavierateľnom obale alebo vedierku, ktoré obsahujú jednu rolu utierok so 120 útržkami. Jednotlivé útržky mäkkej utierky merajú 16 x 24 cm. Pre ich lepšie odtrhávanie je utierka perforovaná. V blízkej dobe sa počíta i s príručným balením s cca 20 kusmi.  Pri výrobe utierok sú používané najkvalitnejšie materiály, aby boli čo najšetrnejšie k ošetrovanému povrchu. Okrem použitia na dezinfekciu povrchov sa tieto utierky dajú využiť ako prostriedok na umývanie a dezinfekciu rúk. Utierka po svojom použití nezanecháva žiadne stopy ani lepkavý pocit.

 

Objednávkové číslo WS00003550

Použitie pri dezinfikovaní vozidiel pred vydaním zo servisu: https://youtu.be/HYVDyTfEMvs
Použitie pri dezinfikovaní firemných kuchyniek a gastro: https://youtu.be/13qy91w2MqQ
Použitie pri dezinfikovaní pracovísk – lakovne: https://youtu.be/uUGJwAh1y9w

V prípade záujmu kontaktujte Vášho obchodného zástupcu.

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# ## # #  # # #

Nahoru