Technológia budúcnosti: Standocryl VOC Xtreme Plus Clear K9600

Systém rýchloschnúcich lakovacích materiálov Xtreme bol rozšírený o ďalší inovatívny číry lak. V súčasnej chvíli sa s ním zoznamujú technici spoločnosti Servind, ktorá je výhradným distribútorom lakovacích materiálov Standox do Českej a Slovenskej republiky. Už čoskoro sa s ním budú môcť zoznámiť i české a slovenské autolakovne. Nový číry lak VOC Xtreme Plus Clear K9600 posúva latku v oblasti rýchloschnúcich materiálov.

Nový lak vyniká vynikajúcimi funkčnými vlastnosťami ako je možnosť flexibilného použitia v 1,5 alebo 2 vrstvách, dobrá plniaca schopnosť a vynikajúca zvislá stabilita, ktorá stojí za dokonalým povrchom. Pokiaľ sa použije ako súčasť systému Standox Xtreme, nie je už ani potrebné vytvrdzovať bázu Standoblue Basecoat. Ďalším praktickým plusom je jeho až „kozmicky“ rýchle schnutie. A to obzvlášť pri nízkych teplotách, čo zvyšuje priechod vozidiel autolakovňou a podstatne znižuje spotrebu energie na sušenie. Celkovo to znamená, že už dnes môžete s produktami Xtreme, od nemeckého výrobcu prémiových autoopravárenských lakov, nahliadnuť do budúcnosti lakovania!

Rýhle schnutie

VOC Xtreme Plus Clear je vyvinutý špeciálne pre schnutie pri nízkych teplotách: 40 °C/10-15 minút alebo 20 °C/30-55 minút. To môže podstatne znížiť spotrebu energie. Standox je v skutočnosti jednou z mála značiek s kompletným lakovacím systémom, ktorý schne už pri 20 °C. Schnutie pri vyššej teplote je u tohto nového číreho laku samozrejme taktiež možné. 

Dobré plniace vlastnosti

Vďaka jeho dobrým plniacim vlastnostiam možno malé fliačky alebo prachové častice optimálne zakryť čírym lakom VOC Xtreme Plus Clear. To skracuje dobu nutnú na leštenie. Okrem toho je VOC Xtreme Plus Clear vhodný pre rozstreky do stratena tak, aby boli na danej ploche dosiahnuté bezchybné výsledky.

Flexibilita

Flexibilné použitie v 1,5 alebo 2 vrstvách zaručuje, že je s VOC Xtreme Plus Clear ľahko dosahovaná podoba pôvodného laku z výroby. 

Výborné vytvrdenie

Nový VOC Xtreme Plus Clear vytvrdzuje veľmi rýchlo, čo zvyšuje priechodnosť autolakovne. Už po 10 až 15 minutách pri 40 °C môže vozidlo opustiť sušiaci box lakovne. Povrch bude dôkladne zaschnutý a pripravený na leštenie alebo montáž už po krátkom schladení.

Úspora investícií

Striekace kabíny, ktoré už nie sú schopné dosiahnuť vysoké teploty, napríklad 60 °C, nie je potrebné rekonštruovať. Krátka doba sušenia pri 40 °C alebo pri 20 °C vám umožní naďalej používať existujúce zariadenia. 

Zvýšenie priechodnosti

Vďaka rýchlejšiemu schnutiu možno výrazne skrátiť dobu, počas ktorej je blokovaná lakovacia kabína. Z tohto plynie efektívnejšia prevádzka. Oprava je momentálne možná za 71 minút, alebo pri použití plniča mokrá do mokrej VOC Xtreme Wet-on-Wet Filler, dokonca „nadsvetelnou rýchlosťou“ za len 36 minút! To umožní nalakovať viac vozidiel za deň. 

Zníženie emisií CO2

Znížením teploty schnutia na 40 °C alebo dokonca na 20 °C je možné obmedziť emisie CO2, čo prispieva k ochrane klímy.  Zníženie spotreby energie taktiež podstatne znižuje prevádzkové náklady. 

Nová servisná ponuka 

Vďaka rýchloschnúcim plničom VOC Xtreme Filler a novému VOC Xtreme Plus je možné zákazníkom ponúknuť prémiový servis „1 Day Repair“. Alebo im dokonca vrátiť vozidlo už počas niekoľkých hodín. 

Kompletný sortiment rýchloschnúcich produktov Xtreme:

  • NOVINKA: VOC Xtreme Plus Clear K9600
  • VOC Xtreme Clear K9580
  • Standoblue Basecoat
  • Plnič mokrá do mokrej VOC Xtreme Wet-On-Wet Filler U7650
  • Plnič VOC Xtreme Filler U7600
  • Utierky na prípravu povrchu Express Prep Wipes U3000

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# # # # # # # #

Nahoru