Účinná ochrana i pre vaše pracovisko

Certifikovaný respirátor Covid19 RESPILON® RespiPro White

Respirátor RespiPro White je vyrábaný za účelom ochrany proti ochoreniu COVID 19. Ako pro tento konkrétny účel vyžadujú odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie, je menovitý filtračný koeficient tohoto respirátora zodpovedajúci menovitému filtračnému koeficientu FFP2 EN 149:2001+A1:2009.

Vďaka svojim prvotriednym vlastnostiam, ako je jeho váha a priedušnosť, poskytne RespiPro White pocit istoty a pohodlia každému užívateľovi pri každodennom nosení.

Ide o extrémne ľahký (váha len 4 g) a anatomicky prispobený respirátor, ktorý je certifikovaný ako respirátor k ochrane proti COVID 19 (podľa EU normy RFU 02.075 ver. 2). Nanovláknová membrána zachytáva 99,9 % vírusov, baktérií, smogu, prachu, pilín a ďalších patogénov.

Je tak ideálnou voľbou pre každodenný kontakt zamestnancov na pracovisku, so zákazníkmi, vo verejnej doprave, na frekventovaných verejných miestach alebo pri návštevách lekára.

Proti čomu vás RespiPro White ochráni?
vírusy • baktérie • prach • plesne • smog • piliny • roztoče

Ako dlho môžete používať jeden nano respirátor RespiPro White?
Pokiaľ používate respirátor ako ochranu pred prachom, smogom alebo pilinami, môžete nosiť masku opakovane. Že nastal čas vymeniť respirátor za nový, zistíte jednoducho. Farba respirátora sa zmení, napríklad sa zafarbí zachytenými pilinami do žlta. V prípade, že používate respirátor ako ochranu proti vírusom a baktériám, napríklad v dobe chrípkovej epidémie, odporúčame vymeniť za nový respirátor po cca ôsmich hodinách.

Ústenky a respirátory. A prečo ponúka respirátor z nanovlákien najlepšiu ochranu? 

BEŽNÉ ZDRAVOTNÍCKE ÚSTENKY

Sú vyrábané z netkaných textílií (napr. polyesteru). Bývajú spravidla trvojvrstvé, dve vrstvy „spunbond“ a medzi nimi jedna vrstva „meltblown“, ktorá zachytáva častice. Stredná vrstva meltblown sa priemyselne elektrostaticky nabíja a tým sa zvyšuje jej účinnosť pri zachytení znečisťujúcich látok od užívateľoveho rúška smerom do jeho okolia. Elektrický náboj pritiahne malé častice, ktoré by inak prešli von cez rúško, a zachytia sa na nabité vlákna.

Elektrostatika je ale vybíjaná pôsobením vlhkosti. Užívateľ bežnej zdravotníckej rúšky svojím vlhkým dychom účinnosť ústenky po niekoľkých desiatkách minút znižuje. Podobné je to i pri skladovaní týchto zdravotníckych rúšok. Bežná vlhkosť v skladoch elektrostatiku z rúšok rovnako vybíja a počas skladanovania tak konvenčné zdravotnícke ústenky postupom času strácajú účinnosť. 

Konvenčné zdravotnícke rúška sú určené k jednorázovému použitiu a mali by sa meniť minimálne každé dve hodiny. Zaisťujú len ochranu okolia svojho užívateľa, ale jeho samotného pred okolím nechránia. Naviac nepriľne dokonale k tvári a tým sa časť vydychovaného vzduchu dostáva von, bez toho aby prešla cez záchytnú vrstvu.

KONVENČNÉ RESPIRÁTORY

Na trhu sa okrem ústeniek môžete ďalej stretnúť s konvenčnými respirátormi v prevedení s ventilčekom či bez ventilčeka s rôznymi triedami priepustnosti častíc FFP1, FFP2 alebo FFP3. Proti koronavírusom je dostatočná trieda FFP2. Konvenčné respirátory využívajú k zachyteniu častíc, rovnako tak ako ústenky, elektrostatický náboj. I tu však platí, že vlhkosť spôsobená dychom alebo obsiahnutá vo vzduchu znižuje ich účinnosť a skracuje ich životnosť. Kvôli vyššej priepustnosti vzduchu sú niektoré vybavené ventilčekom. Tieto potom ale nechránia okolie užívateľa. Verzia bez ventilčeka je funkčná, ale vďaka povahe materiálu v nej je dýchanie obtiažne a oveľa menej komfortné, ako je to pri verziách vyrobených z nanovlákien. Oproti ústenkám sa vyznačujú lepším anatomickým tvarom pre účinnejšiu tesnosť.

RESPIRÁTORY S NANOVLÁKNOVOU TECHNOLÓGIOU

Nanovlákno je veľmi dlhé a veľmi tenké vlákno, asi 1 000 krát tenšie ako ľudský vlas, vyrobené z prírodných či umelých polymerov. Extrémne hustá sieť nanovlákien vytvára nanovrstvu, ktorá má oveľa menšie otvory, ako je veľkosť nežiadúcich častíc, ako prach, piliny, smog, vírusy, baktérie a ďalšie patogény.

Funguje teda na princípe mechanickej zábrany prenikania častíc. Oproti elektrostaticky nabitým ústenkám alebo konvenčným respirátorom ich účinnosť a životnosť neznižuje vlhkosť. Naopak vlhkosť a vzduch prepustí a preto sa v n ňom oveľa príjmnejšie dýcha. Nanovláknové rúška obsahujú vedľa vrstiev netkaných textílií spunbond a meltblown, prdovšetkým veľmi účinnú vrstvu nanovláknovej membrány, ktorá je približne stokrát hustejšia ako netkaná textília. Netkané textílie odfiltrujú hrubý prach a nanovláknová membrána potom odfiltruje až 99,9 % baktérií a vírusov.

Respirátory majú vďaka anatomickému tvaru a príchytnému prúžku na nose výbornú priľnavosť. To znamená oveľa vyšší stupeň ochrany, pretože respirátor dokonale tesní a vdychujete len vzduch prechádzajúci respirátorom. Nanovláknové respirátory chránia svojho užívateľa i jeho okolie.

Nanovláknové respirátory majú oveľa dlhšiu životnosž ako bežné zdravotnícke rúška. Odporúčaná doba výmeny je po 8 hodinách používania. Pri vhodnom zaobchádzaní možno použiť opakovane (2 – 3 krát).


S objednávkami neváhajte kontakovať vášho obchodného zástupcu alebo zasielajte objednávky na email: objednavky@servind.sk

Prílohy

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# ## # #  # # #

Nahoru