Zimné ServindNEWS sú tu

S nastupujúcimi mrazmi k nám dorazili i zimné ServindNEWS. Ako je už dobrým zvykom, dozviete sa z nich veľa noviniek a zaujímavostí z oblasti lakovania, karosárskych opráv, ale i olejov a mazív.

V lete mala materská spoločnosť SERVIND s.r.o. možnosť uvítať medzi svojich vážených zákazníkov i spoločnosť TUkas. SERVIND neváhal a prijal pozvanie na rozhovor s pánom Jiřím Tůmou, ktorý so svojím bratom spoločnosť zakladal a do dnes sú v nej obaja aktívni. Aké boli počiatky podnikania po roku 1989, čo stojí za dynamickým rastom a rozširovaním portfólia značiek v posledných rokoch a ako trávi svoj pracovný i voľný čas jeden zo spolumajiteľov? Vďaka jeho otvorenosti vznikol veľmi zaujímavý rozhovor, ktorý rozhodne stojí za prečítanie. 

Okrem toho vám predstavíme jedinečný program zo sveta dizajnového lakovania, HESSE LIGNAL – CREATIVE METALIC, ktorý zďaleka nie je revolučný len vo svete nábytkového lakovania, ale mení od základu možnosti výrobcov v odbore dizajnu. Sme radi, že patríme k tým, ktorí určujú jeho smer. 

Pokračujeme v seriáli rallyových legiend. S  pripomienkou pôvodného Audi Quattro sa opäť dostávame do doby nespútaných závodov skupiny B, ktorá navždy zmenila pohľad na rallye. Autá s výkonom viac ako 600 koní vtedy za povzbudzovania davov fanúšikov doslova lietali krajinou. Audi Quattro a Sport Quattro sú dnes ikonami.

Ako je to s modernými metódami štrukturálnych opráv a opráv malého a stredného rozsahu v českých a slovenských karosárňach? Čo sa týka oblasti karosárskych opráv, je tu v súčasnosti ešte relatívne nízka vybavenosť karosární v nadväznosti na súčasné moderné technológie a trendy, ktoré rešpektujú požiadavky na kvalitné a bezpečné opravy moderných karosérií z dnešných pokrokových materiálov. Prinášame posledné technológie a najmodernejšie trendy opráv a snažíme sa to zmeniť. Ako? To sa dočítate práve v zimnom vydaní ServindNEWS.

Vo vozovni Střešovice sa po prvý krát predviedla výletná električka T3 Coupé, ktorá bude k prenájmu na výhliadkové jazdy a na súkromné večierky v Prahe. Za jej vznikom stojí známa dizajnérka Anna Marešová, ktorá slávi úspechy napríklad i s návrhom dizajnového vibrátora. Inšpirovala sa legendárnym dizajnom električky Tatra T3 z 60. rokov od Františka Kardausa. Sme radi, že sme sa mohli podieľať na povrchovej úprave a lakovaní tohoto jedinečného počinu. A to nielen dodávkami lakovacích materiálov, ale i formou konzultácií pri ich samotnom výbere a následnej aplikácii. 

Samozrejme nechýbajú ani posledné produktové novinky, ako je zbrusu nové brusivo Mirka Iridium a Novastar, nová lakovacia pištoľ SATAjet X 5500, elektrický hoblík Mirka DEOS a mnoho ďalších.

Prajeme vám príjemné čítanie pri dlhých zimných večeroch a už teraz pracujeme na ďalších témach pre jar/leto 2019!

Nedostali sa vám ServindNEWS do ruky v tlačenej podobe? Potom si ich môžete stiahnuť tu: https://www.servind.cz/media/document/servind_news_podzimzima_2018_.pdf

Fotografie

Servind Ilava

Sídlo spoločnosti v Ilave

# ## # #  # # #

Nahoru